12 lipca 2013

WHAT

Au Pair. Co to jest w ogóle to oper?

"An au pair is a domestic assistant from a foreign country working for, and living as part of, a host family. Typically, au pairs take on a share of the family's responsibility for childcare as well as some housework, and receive a small monetary allowance for personal use."

Program Au Pair jest mało rozpowszechniony, A SZKODA bo jest to mega możliwość przeżycia super przygody, poznania nowej kultury, nowych ludzi, zdobycia przyjaźni na całe życie! Au Pair może być każdy. Wystarczy, że jesteś poniżej 26 roku życia, kochasz spędzać czas z dziećmi, masz z nimi jakieś doświadczenie i nie boisz się życia. Au Pair można znaleźć w każdym zakątku świata, w całej Europie możesz być "Summer Au Pair" bądź zdecydować się zamieszkać np. w Hiszpanii na rok. Albo tak jak ja rzucić się na głęboką wodę i zostać Au Pair w USA!

Do obowiązków Au Pair należą między innymi:
-przygotowanie dzieci do szkoły,
-zaprowadzenie i odbiór ze szkoły,
-pomoc w odrabianiu lekcji,
-zabawa,
-przygotowywanie lekkich posiłków,
-pranie dziecięcych ubranek,
-dopilnowanie porządku w pokojach dzieci.
Obowiązki oczywiście zmieniają się ze względu na wiek dzieci :)

Ale tak na prawdę chodzi o to aby kochać swoich podopiecznych, dbać o ich bezpieczeństwo, stworzyć im najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa i po prostu być dla nich starszą siostrą/bratem i najlepszym przyjacielem. Au Pair żyje ze swoją host rodziną, która musi jej także zapewnić wyżywienie i 200$ tygodniowo 'kieszonkowego' ponieważ według rządu w USA i wizy studenckiej, którą dostajemy NIE JESTEŚMY PRACOWNIKAMI. Tylko oczywiście członkami rodziny :) A no tak! Nic za łatwo, w ciągu roku w USA musisz także się uczyć, co też opłaca Twoja Host Family i musisz zdobyć odpowiednią ilość kredytów aby zakończyć rok. Nooo i oczywiście nic na własną rękę! Jest wiele agencji, które umożliwiają match Host Family i Au Pair - ja wyjeżdżam z APiA chociaż byłam też w agencji Cultural Care (szczerze nie polecam).


Myślę, że to tyle.
Buziaki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz